pasek2019

"Edukacja w cyfrowym wymiarze" - już po raz trzeci

PICT0023W Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku 17 czerwca odbyła się III konferencja z cyklu „Edukacja w cyfrowym wymiarze”.

.

W części wykładowej prelegenci prezentowali zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci, z korzystaniem z cyfrowego środowiska w procesie edukacyjnym oraz zastosowania konkretnych narzędzi i zasobów ogólnopolskich programów edukacyjnych na przykładzie Inicjatywy Edukacyjnej KURSOR i projektu MAPPTIPE. Dzielili się także dobrymi praktykami w zakresie wykorzystania TIK w szkole. W sesji warsztatowej uczestnicy konferencji mieli możliwość doskonalenia umiejętności cyfrowych ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjnych, tablic interaktywnych, pilotów i tabletów, aplikacji mobilnych i zasobów on - line podczas zajęć dydaktycznych na wszystkich etapach edukacyjnych.

Konferencja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim prelegentom i uczestnikom. Mamy nadzieję, że zaproponowana formuła Konferencji odpowiadała Państwa oczekiwaniom i zachęci do udziału w kolejnych działaniach planowanych w ramach popularyzacji wykorzystania TIK w nauczaniu. Już teraz serdecznie zapraszamy na konferencje, szkolenia, warsztaty.