banernew

Podsumowanie Konkursu Poetyckiego w Śmiłowicach

W środę, 11czerwca w Szkole Podstawowej w Śmiłowicach uroczyście rozstrzygnięto VIII edycję Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza.

.

Na konkurs nadesłano ponad 300 wierszy m.in. z Warszawy, Inowrocławia, Dąbrowy Górniczej i wielu kujawskich szkół. Młodzi poeci mieli możliwość spotkania i publicznego zaprezentowania swoich utworów. Uroczystość uświetnił występ folklorystycznego zespołu „Śmiłowiónki”.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku objęło konkurs patronatem i promowało jego ideę w środowisku nauczycieli.

Komisja w składzie: Danuta Czerwińska – Murawska – autorka biografii Leona Stankiewicza, poeta Mirosław Antoni Glazik, członkowie Związku Literatów Polskich Oddziału Warszawskiego Marian Kustra i Jarosław Wojciechowski po zapoznaniu się z ogromną liczbą ponad 300 wierszy nadesłanych przez 145 uczestników z 42 szkół przyznała 11 nagród i 13 wyróżnień.

Wyniki VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza w Śmiłowicach
Kategoria - szkoły podstawowe:

I miejsce - Oliwia Podgórska SP im. Z. Padlewskiego w Nadrożu, op. Wioletta Perzanowska,

II miejsce - Samuel Balicki SP im. Z. Padlewskiego w Nadrożu, op. Wioletta Perzanowska,

II miejsce - Wiktoria Stypuła SP nr 14 we Włocławku, op. Katarzyna Prokopiak,

III miejsce - Urszula Burdan SP nr 12 we Włocławku, op. Beata Osowska,

Wyróżnienia:
Marta Chomicz Nieopubliczna Szkoła Podstawowa Galileo nr 1 w Nakonowie, op. Joanna Malinowska,
Justyna Chudomięt SP nr 20 we Włocławku, op. Renata Sieradzka,
Zuzanna Jarzębińska PSP nr 1 w Radziejowie, op. Grażyna Trzmielewka,
Maciej Jaskólski SP im. Z. Padlewskiego w Nadrożu, op. Marzena Drewencka,
Justyna Rosol SP nr 14 we Włocławku, op. Stanisława Musialik,
Szymon Rosół ZS nr 2 w Brześciu Kujawskim, op. Violetta Matusik,
Karolina Winna SP nr 14 we Włocławku, op. Magdalena Rosol,
Amelia Zielińska SP Śmiłowice, op. Jolanta Krynicka 

Kategoria szkoły gimnazjalne:

I miejsce - Maciej Henryk Modzelewski Niepubliczne Gimnazjum „Siódemka” w Białobrzegach,

I miejsce - Andrzej Jagiełłowicz Gimnazjum Nr 40 im. Żołnierzy AK Grupy Bojowej KRYBAR

III miejsce - Weronika Więckowska Publiczne Gimnazjum im. St. Reymonta w Bądkowie, op. Halina Dondalska,

III miejsce - Marta Kotecka Gimnazjum Nr 3 im. Polskich Noblistów we Włocławku, op. Lidia Gontarek

Wyróżnienia:

Daniel Gralewski Gimnazjum im. J. P. II w Choceniu, op. Elżbeta Ogrodnik,
Aleksandra Jakóbczak Gimnazjum Nr 9 im. Oskara Kolberga we Włocławku, op. Elżbieta Krauze,
Wiktoria Sadło Gimnazjum. im. M. Kretkowskiej w Baruchowie, op. Monika Bagińska.

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

II miejsce - Wiktoria Szumiata II LK w Dąbrowie Górniczej,

III miejsce - Katarzyna Bojanko III LO im. M. Konopnickiej we Włocławku, op. Agnieszka Andler,

III miejsce - Adrianna Mikołajczyk IV LO im. K.K. Baczyńskiego we Włocławku, op. Dorota Jóźwiak,

Wyróżnienia:
Edyta Karczmarek ZSCh im. M. Skłodowskiej - Curie we Włocławku,op. Katarzyna Nuszczyńska,
Adam Wiśniewski ZSKR  w Kowalu, op. Monika Chabasińska