pasek2019

Festiwal Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych rozstrzygnięty!

P119038213 czerwca w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu odbyła się gala wręczenia nagród Laureatom IV edycji Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych.

.

Prace konkursowe przysłały 24 zespoły z 22 placówek. W projektach zgłoszonych do festiwalu wzięło udział 245 uczniów pod kierunkiem 45 nauczycieli. Projekty oceniała powołana przez Marszałka kapituła, w skład której wchodzi po dwóch przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, KPCEN-ów z Bydgoszczy, Torunia i Włocławka oraz Toruńskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Toruniu.

I miejsce zajął projekt przygotowany przez uczniów Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie Gimnazjum nr 1 w Radziejowie pt. Nie dajmy zginąć poległym … Śladami powstania styczniowego na Kujawach pod kierunkiem Marii Eznarskiej i Barbary Rolirad.

II miejsce - Zespół Szkół w Ostromecku, Zapomniana stacja, nauczyciele prowadzący: Mirosława Otlewska, Danuta Węgierska, Magdalena Olszówka, Renata Klocek,

III miejsce - Gimnazjum nr 34 w ZS nr 23 w Bydgoszczy, Cudze chwalicie, swego nie znacie. Województwo kujawsko – pomorskie w Roku Oskara Kolberga, nauczyciele prowadzący: Ewa Jędrzejczak-Taranek, Katarzyna Krajewska.

Prace wyróżnione:
Pierwsze wyróżnienie przyznano uczniom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznemu Gimnazjum w Bądkowie za projekt pt. A lato było piękne tego roku , który został opracowany i zrealizowany pod kierunkiem Józefa Nowakowskiego.

2. wyróżnienie - Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Bydgoszczy, Bydgoszcz 1939 – 1945: edukacyjna gra planszowa Akcja D.A.G. oraz plansze historyczne, nauczyciele prowadzący: Joanna Kościerzyńska, Ewa Witkowska,

3. wyróżnienie – Gimnazjum w Unisławiu, Ocalić od zapomnienia Cukrownię, która stworzyła Unisław, nauczyciele prowadzący: Hanna Medoń, Cecylia Ogrodnik,

4. wyróżnienie – Gimnazjum nr 1 w Łasinie, Szlaki historyczne na ziemi chełmińskiej. Śladami gen. Hallera, nauczyciele prowadzący: Aleksandra Jankowska, Stefania Kwiatkowska.

Szczególne wyróżnienie przyznano uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dębowej Łące za projekt Jak żyło się dawniej w naszym regionie? zrealizowany pod kierunkiem Małgorzaty Słomskiej i Anny Jagiełło.
Wszystkim Laureatom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach festiwalu!