banernew

wp-kon

12 kwietnia w Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku odbyła się gala wręczenia dyplomów, nagród oraz podziękowań laureatom i finalistom VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego Wiedzy o Wielkich Polakach. Bohaterką tegorocznej edycji była Św. s. Faustyna Kowalska – życie, misja Miłosierdzia Bożego i kult na tle historii Polski, którego współorganizatorem jest KPCEN we Włocławku.

Moment wręczenia nagród poprzedził montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie pt. „Świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia".
Tytuł laureata zdobyło w tym roku 21 uczestników, uzyskali oni co najmniej 80% możliwych do uzyskania punktów. Finalistami zostało 22 uczniów, a więc wszyscy uczestnicy finału – osiągnęli bowiem wymagane minimum 30% punktów możliwych do uzyskania.
Główną nagrodą dla laureatów konkursu jest ufundowany przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego wyjazd do Rzymu w ramach Międzynarodowego Programu Edukacyjnego dla Młodzieży Śladami św. Jana Pawła II Patrona Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Roku Niepodległej.

Głównym celem konkursu jest wychowanie do wartości młodych ludzi poprzez pokazanie postaci Wielkich Polaków, szczególnie związanych z regionem kujawsko – pomorskim oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów, pobudzanie w nich twórczego myślenia.

 

Regulamin konkursu

Wykaz literatury

Etap rejonowy

Etap wojewódzki