pasek2019

Kujawsko-Pomorskie dla ucznia zdolnego

IMG 7710Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku wspólnie z centrami edukacji nauczycieli w Toruniu i Bydgoszczy oraz władzami samorządowymi województwa kujawsko-pomorskiego zorganizowały 6 października w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu konferencję pt. Kujawsko-Pomorskie dla ucznia zdolnego.

W czasie spotkania prezentowano działania instytucji i szkół dotyczące pracy z uczniami zdolnymi. Doskonałym punktem wyjścia do prezentacji osiągnięć i prac uzdolnionych uczniów oraz występów młodzieży był wykład inauguracyjny na temat identyfikowania i kształcenia ucznia zdolnego wygłoszony przez prof. Wiesławę Limont. W czasie konferencji swoje prezentowali się uzdolnieni uczniowie ze szkół objętych działaniem KPCEN we Włocławku: 

  • Zespół Szkół Samorządowych w Kowalu na stoisku zatytułowanym Badamy, odkrywamy, tworzymy przedstawiał proste doświadczenia chemiczne przygotowane przez laureatów konkursu chemicznego, foldery szkoły, a także albumy przygotowane przez uczniów.
  • Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku stworzył odwiedzającym możliwość pomiaru energii, a swoje stoisko zatytułował Moja szkoła jako wyspa energetyczna – energia przyszłości.
  • Zespół Szkół Miejskich w Radziejowie zaprezentował projekty gimnazjalne, które zajmowały najwyższe miejsca w Kujawsko-Pomorskim Festiwalu Projektów Gimnazjalnych, niewątpliwą atrakcją były również zrekonstruowane stroje z okresu powstania styczniowego, w których prezentowali się uczniowie.
  • Szkoła Podstawowa nr 23 we Włocławku jak przystało na krainę talentów witała gości przepięknym występem baletowym.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku oraz Szkoła Podstawowa nr 23 we Włocławku przygotowały zajęcia z zastosowaniem tablicy interaktywnej oraz Platformy Edukacyjnej Edupolis. Uczniowie poprowadzili zajęcia dotyczące funkcjonowania różnych układów w ludzkim organizmie. Dopełnieniem prezentacji było przedstawienie przez nauczycieli konsultantów zastosowania czujników, które znajdują się na wyposażeniu nowoczesnych pracowni przyrodniczych wypożyczanych szkołom.

Uczestnikom spotkania zaprezentowano bogatą ofertę działań KPCEN we Włocławku jako Miejsca Odkrywania Talentów.

Więcej informacji na stronie Urzędu Marszałkowskiego.