pasek2019

21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

sfW związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do lektury niezwykle ciekawych książek znajdujących się w wypożyczalni i czytelni Biblioteki Pedagogicznej KPCEN we Włocławku.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest od piętnastu lat. Został proklamowany na 30. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 17 listopada 1999 roku dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata i promocji wielojęzyczności, a także w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących, do których zalicza się 43 procent wszystkich aktualnie używanych.

Więcej…
 

Etap rejonowy konkursu o Wielkich Polakach za nami!

642Błogosławiony Stefan Wincenty Frelichowski na tle historii Kościoła i skautingu w Polsce w latach 1913-1945 to temat tegorocznej - III już edycji Wojewódzkiego interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy o Wielkich Polakach.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku jest współorganizatorem konkursu. Tegoroczny konkurs jest już trzecią edycją olimpiady, której głównym organizatorem jest ks. dr Paweł Nowogórski, dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku.

Więcej…
 

Razem tworzymy lepszy Internet

bezint

Biblioteka Pedagogiczna w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet” zaprasza do skorzystania z naszej specjalnej oferty od 10.02.15 r. do 28.02.15 r.

Zapisy przyjmujemy pod nr telefonu: 54-231-33-42 wew. 33

W ofercie:

Więcej…
 

Przystanek Czytanie

logo przystanekBiblioteka Pedagogiczna Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku wraz z Serwisem Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna SBP zaprasza do uczestnictwa w ogólnopolskiej sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych. 

Więcej…
 

Zajęcia otwarte w pracowni dydaktycznej

miniaRozpoczęliśmy cykl zajęć z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii informacyjnych, które kontynuowane będą w czasie ferii zimowych.

Na zajęciach gościli w naszej placówce gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 3 we Włocławki oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim.

Zajęcia prowadzone były w pracowni dydaktycznej z wykorzystaniem czujników pomiarowych oraz w bibliotece.

 

Debata oświatowa "Dlaczego warto się uczyć?"

IMG 50293 lutego 2015 r. w Zespole Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie odbyła się debata oświatowa poświęcona podnoszeniu efektów kształcenia w szkołach podstawowych powiatu lipnowskiego.

Organizatorem debaty było Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku we współpracy z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Więcej…
 

Gościli u nas

miniaturka127 stycznia 2015 roku gościli u nas Domicela Kopaczewska - poseł na Sejm RP, zastępca przewodniczącego Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Zbigniew Ostrowski - Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Więcej…
 

Wideokonferencja z nauczycielami bibliotek

mobilnyW ramach działań „Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy bibliotek pedagogicznych” w dniu 12.01.2015 r. Biblioteka Pedagogiczna KPCEN we Włocławku zorganizowała ogólnopolską wideokonferencję „Mobilny warsztat pracy nauczyciela bibliotekarza”.

Celem konferencji była prezentacja narzędzi online i ich zastosowania w pracy dydaktycznej, a także doskonalenie nowoczesnego, bibliotecznego warsztatu pracy.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia»

Strona 36 z 42
 

cenw2

bip

 

logo

____________________

men

 

kobydgoszcz

oke

koweziu

ore

 

_____________________

cenbydg

20150120 kpcen

rsz

_____________________

mam 6 lat

diagnoza

jakpracowac

 

indywid

filmoteka