banernew

Razem o doradztwie

minilipno23 maja w Zespole Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie odbyła się kolejna, zorganizowana przez naszą placówkę oraz Starostwo Powiatowe w Lipnie, konferencja pt. „Doradztwo edukacyjno-zawodowe wyzwaniem nowoczesnej szkoły”.
Na konferencję przybyli dyrektorzy szkół, doradcy zawodowi oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z powiatu lipnowskiego i rypińskiego.

Więcej…
 

VI edycja Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych

baniakt

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do udziału w VI edycji Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych.

Do 25 maja 2016 r. czekamy na prace gimnazjalistów z naszego województwa nawiązujące do historii, etnografii, przyrody, krajoznawstwa, kultury oraz innych zagadnień związanych z edukacją regionalną.
Prace należy wysyłać do siedziby Urzędu Marszałkowskiego ul. Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń, Departament Edukacji i Sportu z dopiskiem Kujawsko-Pomorski Festiwal gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych. Termin ogłoszenia wyników nastąpi najpóźniej 24 czerwca 2016 roku.

REGULAMIN
ZAŁACZNIK DO REGULAMINU

Więcej…
 

Trening Zastępowania Agresji

IMG 729124 maja w naszej placówce odbył się wykład Trening Zastępowania Agresji elementem profilaktyki agresji i przemocy wśród uczniów, podczas którego uczestnicy poznali założenia programu TZA - ART. Doskonalili również umiejętność skutecznej komunikacji

Więcej…
 

Biblioteki szkolne inspirują!

mitbW dniach 8-15 maja w Bibliotece Pedagogicznej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odbył się Tydzień Bibliotek pod hasłem Biblioteki inspirują.
Wydarzenie miało na celu promocję czytelnictwa i bibliotek oraz wymianę doświadczeń nauczycieli bibliotekarzy.

Więcej…
 

Moja mała ojczyzna

IMG 7018minTo kolejne doroczne seminarium regionalne poświęcone prezentacji dobrych praktyk w zakresie kształtowania tożsamości regionalnej dzieci i młodzieży, które odbyło się 13 maja w naszej placówce.
Podczas seminarium zostały zaprezentowane różnorodne, ciekawe inicjatywy i działania miłośników małych ojczyzn w zakresie edukacji regionalnej.
Spotkanie było kolorowe, rozśpiewane i bogate w interesujące prezentacje - nie tylko multimedialne.

Więcej…
 

Warto się uczyć, bo...

miniwsuW Centrum Kultury Browar B we Włocławku 29 kwietnia odbyła się debata oświatowa pt. Warto się uczyć, bo… adresowana do przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych - uczniów, nauczycieli i dyrektorów.

Więcej…
 

Warsztat "Rysuj notatki"

23 kwietnia w naszej placówce odbyły się warsztaty na temat „Rysuj notatki”, podczas których uczestnicy doskonalili sztukę notowania, stanowiącą niezbędną umiejętność w pracy nauczyciela i ucznia.

Rysunek, jako naturalne narzędzie komunikacji, które pozwala na większe zaangażowanie wielu zmysłów w proces uczenia się docenili uczestnicy tej formy.

W szkoleniu wzięło udział 21 nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych różnych specjalności.

 

Edukacja w cyfrowym wymiarze

miniewcw21 kwietnia 2016 r. po raz piąty odbyła się konferencja Edukacja w cyfrowym wymiarze, objęta honorowym patronatem Piotra Całbeckiego - Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Celem przedsięwzięcia było zaprezentowanie Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej EDUPOLIS.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 19 z 39
 

Organ prowadzący

herb

Samorząd Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

bip

 

logo

____________________

men

 

kobydgoszcz

oke

koweziu

ore

 

_____________________

cenbydg

20150120 kpcen

rsz

_____________________

mam 6 lat

diagnoza

jakpracowac

 

indywid

filmoteka