banernew

Seminarium dla dyrektorów

seminarium 1Rola dyrektora szkoły/placówki w rozwijaniu samorządności uczniowskiej - to temat trzeciego spotkania, które odbyło się 9 grudnia w ramach cyklu seminariów pt. Spełnianie wymagań państwa przez szkoły/placówki - poradnik dyrektora.

Spotkanie poprowadziła Małgorzata Kowalczyk-Przybytek - nauczyciel konsultant KPCEN we Włocławku.

Więcej…
 

Tablice interaktywne jako innowacyjna pomoc dydaktyczna


Polskie RADIO PIK  - audycja z dnia 28 listopada 2015 r.

Obraz1

 

Wykład otwarty na temat dysleksji

wynikiwyklunCzy dysleksja siedzi w mózgu? - nad tym zagadnieniem zastanawiali się uczestnicy wykładu Magdaleny Łuniewskiej z Zakładu Psycholingwistyki Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Spotkanie odbyło się 11 grudnia w naszej placówce.

Więcej…
 

Analogowe ferie w Bibliotece Pedagogicznej KPCEN

miniopolW okresie ferie zimowych, od 18 do 30 stycznia, w Bibliotece Pedagogicznej odbędą się Analogowe ferie - spotkania, podczas których zaprezentowane zostaną urządzenia, które odeszły już do lamusa: gramofon, projektor do wyświetlania slajdów, odtwarzacz wideo. Uczestnicy będą mieli okazję zagrać w gry planszowe, w „klasę” oraz uczestniczyć w wielu innych interesujących zabawach. Akcji towarzyszyć będzie wystawa analogowych sprzętów.

Ideą tak proponowanego wykorzystania dni wolnych od nauki jest pokazanie alternatywnych wobec Internetu sposobów spędzania ferii oraz rozwijanie pasji czytelniczej.

Zapraszamy w okresie ferii od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 15.00. Szczegółowe informacje: 54-231-33-42 wew. 32 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. '> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 

Pedagogika zabawy w bibliotece

minibiagaZachęcamy do czytania w bibliotece pedagogicznej gdzie odbywają się zajęcia dla dzieci z zastosowaniem elementów pedagogiki zabawy.

Pedagogika zabawy jest atrakcyjną metodą pracy w grupie. Pozwala dzieciom na spontaniczną i twórczą aktywność. Sprzyja budowaniu pozytywnych relacji w grupie, angażuje uczestników, a równocześnie jest źródłem radości i satysfakcji.

Więcej…
 

Ferie w KPCEN - dla nauczycieli

miniopolW okresie ferii zapraszamy nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych na bezpłatny cykl konsultacji.
Szczegółowe informacje uzyskają Państwo pod numerem telefonu 54 231 33 42 wew. 19

Więcej…
 

Mały Finał Konkursu Ojczyzna Polszczyzna

miniojpolKujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku we współpracy ze Stowarzyszeniem Ojczyzny Polszczyzny zorganizowało po raz kolejny etap rejonowy Konkursu Ojczyzny Polszczyzny. Przystąpili do niego uczniowie szkół podstawowych.

Etap rejonowy składał się - podobnie jak szkolny oraz ogólnopolski - z 2 części.

Więcej…
 

Szkoła na czasie, e-podręczniki w klasie! 

konkurs baner malyKujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku - Biblioteka Pedagogiczna jako koordynator wojewódzki zaprasza do udziału w konkursie na najciekawszy pomysł na zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem e-podręczników.

Organizatorem konkursu pod patronatem MEN jest Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 19 z 35
 

Organ prowadzący

herb

Samorząd Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

bip

 

logo

____________________

men

 

kobydgoszcz

oke

koweziu

ore

 

_____________________

cenbydg

baner KPCEN Torun

rsz

_____________________

mam 6 lat

diagnoza

jakpracowac

 

indywid

filmoteka