banernew

Jak efektywnie uczyć się? Tego dowiesz się tylko u nas

patminNasze centrum jest otwarte na potrzeby szkół, ale nie tylko samych nauczycieli i dyrektorów. Nie zapominamy o uczniach, którym oferujemy warsztaty na temat umiejętności uczenia się.

Podczas zajęć przeprowadzanych w szkole przez nauczyciela konsultanta Patryka Krzemińskiego uczeń dokonuje samooceny w zakresie m.in. zarządzania czasem nauki, uwzględniania właściwych proporcji pomiędzy nauką a czasem wolnym poza szkołą, a także własnego stylu uczenia się. Zostaje wyposażony w przydatną wiedzę i umiejętności związane z efektywną nauką w szkole i w domu.

O pozytywnych efektach przeprowadzonych zajęć świadczy bardzo dobra informacja zwrotna, m.in. ze Szkoły Podstawowej w Ugoszczu.

Kolejne warsztaty dla uczniów

 

Doskonalenia zawsze w KPCENie

logo radio HIT 200x100Radio HIT - audycja z dnia 8 kwietnia 2016 r.

 

Dzień Edukacji Międzykulturowej

dem

Jak rozwijać u uczniów postawę tolerancji i otwartości na odmienność kulturową ? Jak nauczyciele wychowawcy i inni pracownicy szkoły mogą wesprzeć ucznia cudzoziemskiego oraz ucznia należącego do mniejszości narodowej lub etnicznej w procesie adaptacji do zespołu klasowego ? Jakie problemy szkolne mają tacy uczniowie ?

Więcej…
 

Selfie z książką

miniopol

Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny "Selfie z książką", zorganizowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku – Bibliotekę Pedagogiczną oraz Publiczną Szkołę Podstawową w Służewie.

Więcej…
 

Narodowy Dzień Życia

narodowydzien7 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku odbyła się konferencja regionalna związana z XII Narodowym Dniem Życia pod tytułem "Życie darem jest..." Organizatorem przedsięwzięcia było Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku we współpracy z Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej-Referatem Duszpasterstwa Rodzin, Katolickim Stowarzyszeniem "Civitas Christiana" Oddział we Włocławku oraz Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku.
Konferencja objęta została patronatem honorowym przez: Biskupa Włocławskiego Wiesława Alojzego Meringa oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Więcej…
 

Inwestycja w edukację podstawą rozwoju lokalnej społeczności

minizebraPod takim hasłem w siedzibie naszej placówki 4 kwietnia odbyło się spotkanie przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego zainicjowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

W spotkaniu uczestniczyli: Zbigniew Ostrowski-Wicemarszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Sławomir Kopyść - Członek Zarządu Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Domicela Kopaczewska- Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oraz Ryszard Rumiński - Dyrektor Departamentu Informatyzacji ww urzędu.

Więcej…
 

Punkt konsultacyjny dla rodziców 6-latków

miniopolSzanowni Państwo, każdy rodzic ma wybór, kiedy jego dziecko rozpocznie edukację w szkole.
W przypadku pytań i wątpliwości dotyczących edukacji Państwa dzieci zachęcamy do kontaktu z pracownikami naszej placówki. Informacji udzielają nauczyciele konsultanci: Irena Kaczmarowska, Jolanta Kolibowska.

Zapraszamy w każdy poniedziałek na dyżur konsultacyjny w godz.11-17.
Pytania można zadawać także telefonicznie pod numerami telefonów: 54 231 33 42, wewnętrzny 21 lub 28 lub 531 431 086.

Więcej informacji: https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/rodzicu-6-latka-decyduj-sam-o-edukacji-swojego-dziecka.html

 

Biblioteka Ambasadorem TIK

ambasador tik

Biblioteka Pedagogiczna otrzymała tytuł „Ambasadora Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych w Edukacji”.

Jest to tytuł nadawany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie placówkom promującym wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji, w szczególności tym, które zostały zaproszone do współorganizacji ogólnopolskiego konkursu „Szkoła na czasie, e-podręczniki w klasie!”

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 18 z 37
 

Organ prowadzący

herb

Samorząd Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

bip

 

logo

____________________

men

 

kobydgoszcz

oke

koweziu

ore

 

_____________________

cenbydg

20150120 kpcen

rsz

_____________________

mam 6 lat

diagnoza

jakpracowac

 

indywid

filmoteka